alkan & yıldız hukuk ve danışmanlık

EKİBİMİZ

Uzmanlaşmayı esas alan sistemimizle müvekkillerimize üst düzey avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Av. Ömer Can Alkan

Kurucu Avukat

Av. Ömer Can Alkan, 2016 yılında TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Hukuk Fakültesinde (%30 İngilizce Öğretim Dili) hukuk lisans programına başlamıştır.

İlgili lisans programında, International Human Rights Law, Intellectual Property Law, International Law, Law of European Union, American Contract Law, Turkey-EU Association Law, Economic Administrative Law, International Commercial Arbitration, Law of International Sale of Goods, Law of Notaries, Energy Law gibi birçok uluslararası hukuka ilişkin dersi başarı ile tamamlamıştır.

2019 yılında, IAM PATENT 1000 listesinde yer alan bir avukatlık bürosunda staj yapmıştır. Staj süresince, sınai mülkiyet hukukundan (marka hukuku, tasarım hukuku, patent hukuku) kaynaklanan uyuşmazlıklara ilişkin tecrübe kazanmıştır. Özel olarak da marka hakkına tecavüz davaları ile ilgilenmiştir.

2021 yılında, T.C. Yargıtay Başkanlığı Üçüncü Hukuk Dairesinde staj yapmıştır. Yüksek mahkemede geçirdiği staj süreci içerisinde temyize ilişkin prosedürel işlemlerle ilgilenmiş ve özel olarak kira sözleşmesinden kaynaklanan uyuşmazlıklara ilişkin çalışmalar yapmıştır.

2022 yılında ise spesifik olarak ceza hukuku alanında çalışmalar yapan bir avukatlık bürosunda yasal stajını tamamlamıştır. Süreç içerisinde, özel olarak sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen hakaret suçlarına ilişkin uzmanlık kazanmıştır.

Ankara Barosu nezdinde CMK, Adli Yardım, Yabancılar ve Otopsi eğitimlerini tamamlamıştır. İlgili programlara ilişkin sertifikası bulunmaktadır. Söğütözü Hukuk Derneği tarafından 2022 yılında gerçekleştirilen Spor Hukuku Komisyonu’nda yer almıştır. Komisyon süresince, sporcu temsilciliği ve menajerlik, spor uyuşmazlıklarının çözümü, sporda tahkim ve sporcu sözleşmelerinden doğan uyuşmazlıklara ilgilenmiştir.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi tarafından düzenlenen Hukukta Kariyer Günleri’ne katılmıştır. Ayrıca, üniversite tarafından, Demokrasi ve Özgürlükler Adasında düzenlenen, 1924 Anayasasında Yönetim Sistemi ve Bu Dönemde İzlenen Kamu Politikaları üzerine sempozyuma katılmış olup sertifikası bulunmaktadır.

Müvekkillerine nitelikli olarak hukuki danışmanlık hizmeti verebilmek adına, “İleri Seviye Dilekçe Atölyesi” ve “Müvekkile Görüşme” eğitimlerine katılmıştır.

İleri seviye İngilizce (TOEFL-IBT) ve Fransızca bilmektedir.

Ankara Barosu nezdinde 44323 sicil numarası ile serbest avukatlık yapmaktadır. Ufuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim Dalında tezli yüksek lisans programına devam etmektedir.

Untitled 1 1

Av. Egem Yıldız

Kurucu Avukat

Av. Egem Yıldız, lisans eğitimine 2016 yılında tam burslu olarak Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde başlamıştır. Aynı süreçte, farklı alanlara da ilgi duymuş ve Anadolu Üniversitesi’nde Aşçılık ön lisans programından mezun olmuştur.

Lisans öğrenimi sürecinde, öğrenci stajyer olarak çalıştığı büroda; Aile Hukuku, Ceza Hukuku ve İcra-İflas Hukuku alanlarında tecrübe edinmiş, mahkeme sürecinin işleyişini öğrenmiştir. 

2021 yılında; çoğunlukla Yabancılar Hukuku, Sigorta Hukuku ve Aile Hukuku alanları konusunda çalışan bir büroda yasal stajına başlamıştır.

2022 yılında ise; spesifik olarak Ceza Hukuku alanında çalışmalar yapan bir avukatlık bürosunda yasal stajını tamamlayarak süreç içerisinde, özel olarak sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen hakaret suçlarına ilişkin uzmanlık kazanmıştır.

Ankara Barosu’nda; CMK Temel Eğitimi, Adli Yardım, CMK Çocuk Adalet Sistemi, CMK Merkezi Yabancılar Listesi Uygulamaları Eğitimi ve Otopsi eğitimlerini tamamlamıştır.

Müvekkillerine nitelikli olarak hukuki danışmanlık hizmeti verebilmek adına, “Dilekçe Atölyesi”, “Müvekkile Görüşme”, “Adliye ve Ofis”, “Adli Bilişim Uzmanlığı”, “Etkili Konuşma ve İletişim” gibi çeşitli eğitimlere katılmıştır.

Ankara Barosu Hayvan Hakları Merkezi ve Sigorta Hukuku Kurulu üyesidir.

İleri seviye İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Halen, Ufuk Üniversitesi’nde SBE Özel Hukuk Ana Bilim Dalında tam burslu olarak tezli yüksek lisans programına ve Anadolu Üniversitesi’nde Kültürel Miras ve Turizm eğitim programlarına devam etmektedir. 

Ankara Barosu nezdinde 44065 sicil numarası ile serbest avukatlık yapmaktadır.